MBA Strategy arrow MBA arrow Як MBA змінює життя: інтерв’ю з Іриною Півень

MBA

MBA (Master of Business Administration) – квалификационная степень в менеджменте (управлении). Зачастую аббревиатура используется для обозначения не степени, а самих программ обучения для получения степени. Квалификация MBA подразумевает способность выполнять работу руководителя среднего и высшего звена. Обычно период обучения по программе MBA занимает от одного до двух лет. Степень МВА, полученная в одной из топ бизнес-школ мира, – это «ключ» к карьере топ-менеджера в известнейших мировых корпорациях и возможность полностью раскрыть свой потенциал как менеджера! Подробнее >>

Як MBA змінює життя: інтерв’ю з Іриною Півень


MBAуСША:інтерв’юзІриноюПівень 

 

"Зміни"...слово, без якого життя перестає смакувати. Напередодні весняного свята хочеться говорити про жінок, котрі приймають вольові рішення, виходять за звичні рамки та, відкриваючи нові світи, змінюють своє життя.

 

Пропонуємо вашій увазі інтерв'ю саме з такою представницею чарівної статі - Іриною Півень, яка закінчила курси підготовки до GMAT від MBA Strategy та навчається на програмі MBA в UCLA Anderson School of Management.

 

Кожен, хто приймає рішення вступити на програму MBA, хоч раз замислювався “Чи дійсно витрачені зусилля та кошти того варті?”. Розкажіть, як рішення навчатись на MBA вплинуло на ваше життя, які можливості відкрилися?

 

Рішення навчатися на MBА змінило буквально все в моєму житті. Адже це, крім самого навчання, ще й зміна країни проживання, зміна оточення, щоденних звичок, стилю життя, навіть клімату, врешті-решт.

 

З одного боку, при прийнятті такого рішення, дуже важлива підготовка – чим більше потенційний MBА студент знає про школу, програму, місто і країну, тим краще в нього вийде керувати своїми очікуваннями і робити свідомий вибір. В той же час, варто розуміти, що будуть речі, які передбачити абсолютно неможливо, і вибираючи такий шлях, треба бути відкритими до невідомого, як тут модно казати, “embrace ambiguity”.

Якщо ж повернутися до моїх основних змін чи можливостей, то виділю три. Перше – це розширення кругозору, усвідомлення, як багато у світі цікавих дисциплін, індустрій, професій. Інтерес до сфер, про які я раніше і уявлення не мала: маркетинг, фінанси, статистика. Я б сказала, що MBA програми цінні тим, що дають кандидатам дуже хороше уявлення про те, як різні аспекти одного бізнесу взаємодіють між собою, що є класною підготовкою до будь-якої управлінської мульти-дисциплінарної ролі. Друге – це відчуття мобільності і відкритості світу. Переїхавши до однієї країни, і постійно спілкуючись з представниками декількох десятків різних культур, я почала думати про своє майбутнє без прив’язки до географії, та із задоволенням читати про позиції відомих компаній у Сингапурі, Європі, Ізраїлі.

 


MBA програми сильно разширюють кругозір

 

Диплом американської бізнес- школи відкриває багато дверей, і навіть якщо зупинити свій вибір на США чи Україні, приємно знати, скільки цікавих опцій існує. І третє, найвагоміше для мене – це можливість повного кар’єрного повороту. Більшість моїх одногрупників прийшли до бізнес-школи за цією зміною – перейти з маркетингу в консалтинг, з консалтингу – в інвесмент банкінг, з банкінгу – в корпоративні фінанси, і т.д. Моя ціль – з людини, яка займалася навчальними програмами в ІТ-компаніях перейти на дуже популярну зараз в сфері технологій позицію продукт-менеджера (Product Management).

 

 

Зміна кар’єрного напрямку зазвичай дається студентам важче, ніж просування вгору, адже ми конкуруємо при цьому з людьми, у яких вже є попередній досвід у цій сфері. Тим не менше, якщо вкласти у ціль достатньо зусиль, то така зміна абсолютно можливиа. Я, наприклад, вже прийняла пропозицію на роботу (літнє стажування) від однієї з компаній у Кремнієвій долині, на таку бажану мною позицію.

 

Ваш бал по GMAT -760? Поділіться ключовими моментами у досягненні високого результату. Що б ви порадили нашим студенткам?

 

Так, мій бал з GMAT – 760. Скажу відверто, я сама себе здивувала цим результатом. Я багато працювала над підготовкою до тесту, відвідувала курси від MBA Strategy, виконувала всі домашні завдання і пробні тести, трохи навчалася самостійно. Такий результат гарантував мені не лише вступ, але й отримання стипендії, і продовжує робити свій вклад, красуючись на моєму резюме – тому я можу з впевненістю сказати, що це було варто всієї праці.

 


До GMAT можливо добре підготуватися “з нуля”, маючи гарну стратегію навчання

 

Основна порада: навіть якщо якась із двох основних частин – вербальна чи математична – вас дуже лякає, і у вас немає жодного підгрунтя у цій темі, не боятися і вірити у те, що це вам під силу. Останній раз, коли я вирішувала рівняння в своєму житті перед початком підготовки до тесту, був в школі, тобто більше 10 років тому, і я не пам’ятала навіть те, як розв’язується квадратне рівняння. З грамотно побудованою підготовкою все можна надолужити. Інші поради – дисципліна і регулярність у підготовці, практика у розподілі часу між питаннями. А ще - не зациклюватися на результатах тесту аж занадто, це лише одна зі складових вашої аплікаційної форми.

 

На вашій сторінці у FB ми помітили цікаву активність – “МозгоБойня”. В чому суть гри? Чим живуть молоді люди в Америці, що мають інтереси спільні з вашими?

 

Мозгобійня – це аналог «брейнрингу», гра на логіку і ерудованість, яка пішла з Білорусі. Насправді, потрапила на цю гру я досить випадково, по запрошенню знайомої з російськомовної громади. Гра відбувається російською, тому відповідно розрахована на вузьке коло жителів міста. Інша справа – популярна у Америці трівія (trivia), що в принципі, те ж саме, лише проводиться англійською. Такі ігри відбуваються у барах, де люди знайомляться і спілкуються, при цьому змагаючись у знаннях і здогадливості. Я не є частою гостею на таких заходах, адже інтелектуальної діяльності мені вистачає на навчанні. Крім того, в університеті постійно кипить життя – і ввечері, і на вихідних.

 

 


Основна перевага навчання у бізнес-школі - це нетворкінг

 

Крім основного навчання, щодня відбуваються зустрічі з людьми з різних компаній і функцій, виступи підприємців, майстер-класи на будь-які теми, і звісно різноманітні тусовки-нетворкінги. В таких подіях і проходить мабуть 2-3 моїх вечори щотижня. Ще життя у Лос Анжелесі абсолютно прекрасне вибором занять на свіжому повітрі, де можна насолодитись погодою і природою. Серфінг, каякінг, катання на велосипеді, біг, пляжний волейбол, плавання – будь-що на будь-який смак, і при цьому цілий рік. Дуже популярні також піші прогулянки – hiking – тут гориста місцевість, і маршрути дуже мальовничі. На таких доріжках для походів, кажуть, часто можна побачити голівудських знаменитостей. Я не зустрічала, але мені більше цікава природа.

 

Ваші хобі: як вони змінилися у іншому місці проживання?

 

Є хобі, які не змінилися – наприклад я завжди любила велосипед і фітнес, тут у мене ще більше можливостей цим займатися. Є речі, які мене зацікавили, про які я ніколи не знала раніше – наприклад, після курсу по фінансах, мені дуже цікаво дізнатися більше про інвестування – не для професійного застосування, а для власного. Є щось романтичне у всіх цих акціях, біржах..., мабуть навіяно американськими фільмами а-ля «Вовк із Вол-Стріт». В професійному плані, в рамках напрямку, який я вибрала, є стільки всього цікавого – технології розвиваються дуже швидко, потрібно постійно слідкувати за новинами і тенденціями. Хочу пройти курси по дизайн-мисленню та підприємництву, розвивати необхідні в product-management навички дослідження ринку, аналізу даних і креативного рішення проблем. А ще, хочу більше подорожувати, лише Каліфорнію можна досліджувати нескінченно, не кажучи вже про інші штати. Планів безліч – тепер залишилося знайти на все час.

 

ЗаписьнаконсультациипопоступлениювКиеве
blog comments powered by Disqus

Подписка на новости Subscribe


Запишитесь
на бесплатную консультацию!
Оставьте свои данные, и в течение 12 часов с Вами свяжется наш менеджер и согласует удобное для вас время консультации
X
Хотите получить
диплом MBA?
Оставьте свои данные и забирайте курс
книгу "10 шагов к MBA бесплатно"